ECI names honor students for last quarter

by | June 6, 2019 12:00 pm

Last Updated: June 5, 2019 at 3:19 pm

According to Principal Anetria Edenfield, the following Emanuel County Institute students were named to the below honor lists for the fourth nine weeks of the 2018-2019 school year:

Star honor roll

Sixth grade — Ethan Akridge, Jacob Avery, Cailey Fann, Aaralyn Grimes, Kinley Grimes, Halli Kate Johnson, Spencer Lawrence, Oisin Matthews, Allie Rigdon

Seventh grade — Colton Allen, Jasper Baker, Josie Grace Black, Asia Gibbons, Ana Godwin, Anna Hayslip, James Kersey, Anthony Kreiss, Thomas Lane, Blake Librizzi, Christen McCoy, Aden McQuaig, Conner Merier, Taygen Miller, Kelcie Morris, Ansley Moxley, Jarei Oglesby, Haley Patel, Charlie Rehberg, Anna Beth Riner, Arachchige Salgado, William Sasser, Hunter Spears, Jack Walden

Eighth grade — Charla Clifton, Ashlyn Collins, Drew Grimes, Aubrey Harrison, Karly Olliff, David Stapleton, Will Taylor, Marti Woodward

Ninth grade — Jasmine Bady, Emily Chatham, Salma Cueva Santana, Colton Daniels, Diamond Daughtry, Karime Gonzalez-Demillon, Landon Goodman, Jalasia Gordon, Travis Griffin, Henry Hobbs, Jada Hooks, Constance Mincey, Ethan Morton, Ohm Patel, Tmyra Peterson, Taylor Rachels, Trevor Radford, Terry Reynolds, Natavus Robertson, Karmen Thompson, Jamariya Turner, Zaren Williford

10th grade — Kaitlyn Arnold, Jessica Clifton, Jack Davis, Sara E. Kersey, Xandria Gallon, Ada Godwin, Precious Heath, Amy Johnson, Breana Librizzi, Molly McBride, Cassidy Meeks, Morgan Rehberg, Audrey Rich, Jerica Scott, Zade Anna Williford

11th grade — Montelia Daughtry, Alana Day, Evan Durden, Zera Edenfield, Kyle Harrell, Chasity Johnson, Aeriell Jordan, Kendall Lane, Kaylee Martin, Ansley McQuaig, Cynthia Salinas, Bailey Sanders, Ryan Singer, Kristin Smoyer

12th grade — Rose Baker, Michael Boyd, Jamyra Brown, La’Nya Carlyle, Eric Dixon, Jada Downer, Cole Ducker, Allaina Durden, Zoie Harrell, Brittany Hooks, Jade Hughes, Bryan Kirkland, Caroline Kraus, Calissa Mason, Maggie McBride, Joshua Melchor, Shyam Patel, William Pitts, Spencer Robertson, Camryn Rountree, Lauren Sherrod,  Zachary Shollenberger, Anna Wiggins, Amber Wilkerson, Jermiah Williams, Daisy Youmans, Jasmine Young

Honor roll

Sixth grade — Selena Allen, Connor Beasley, Nataleigh Belcher, Maggie Black, Olivia Boatright, Riley Cannady, Matti Cochran, Jaelynn Dixon-Rowland, Raelyn Frederick, Emma Friedel, Leonel Gonzalez-Demillon, Ethan Goodman, Jacob Grimm, Jordan Hill, Billy Jones, Madalyn Jones, Jayna Kearson, Hunter Lane, Gabriel Lee, Abbey Marsh, Nathan Marsh, Benjamin McBride, Jacob McBride, Corey McCoy, Kanyon Oliver, James Parker, Emily Rachels, Janna Scott, JaMyra Shivers, Gaven Simmons, Weslyn Snellgrove, Robert Waters, Sean Wilkerson, Ethan Woods, Aidan Xochicale

Seventh grade — Cola Akridge, Elizabeth Allen, Logan Anderson, Jacin Baltazar-Zamora, Carleigh Bridges, Sheila Carlyle, Gabrielle Collins, Alaina Conley, Cassie Coronado Sutton, Ethan Cowart, Nathaen Culbreth, Malayshia Daughtry, Evan Donaldson, Davon Edmond, Shaquila Evans-Ray, Malik Franklin, Gavin Gay, Angel Guest, Salena Hamrick, Jaida Harrell, Chandler Headrick, Hudson Henry, Julian Hill, Alynnza Hughes, Ava Johnson, Brandon Joyner, Addilyn Marsh, Aliya McCoy, Gunnar Oliver, Joshua Parker, Brycen Purvis, Brailey Radford, Kirkland Reese, Angel Sherman, La’Tyra Stone, Cameron Walker, Cameron White, Miya Wooten, Abby Wright

Eighth grade — Natalie Akridge, Bailey Arnold, Caleb Avery, Sullee Boddiford, Landen Canady, Anna Claire Davis, Damien Davis, Kelsey Harper, Haley Henry, Harley Henry, Bryce Kearson, Sarah Catherine Kraus, Lawson Mercer, Elizabeth Millsaps, James Myers, Malaina Nasworthy, Brigett Rachels, Austin Robertson, Lily Kate Robertson, Caroline Salinas, Myia Steele, Shayla Stephenson, Carlin Stewart, Ally Taylor, Shanna Wilkerson

Ninth grade — Mikiyah Coney, Jenna Dixon-Rowland, Joshua Flanders, Carlton Gambel, Gabriel Guest, Nathan Headrick, Ethan Holaway, Riley Hudson, Kristan Jackson, Aceton Marsh, Shelby Robinson, Adam Sanders, Blake Sanders, Anna Layne Scarboro, Hunter Scarboro, Ashaniti Smith, James Sutton, Mathew Tootle, Zoey Womack

10th grade — Destiny Akridge,  Vivian Allen, Reginald Blockett, J’Kerria Brown, Olivia Canady, Elizabeth Carroll, Brailie Dorsey, Destiny Foreman, Robert Fortner, Jacob Grimes, Madison Grimm, Alexia Hammond, Kati-Brooke Hooks, Trey Hughes, Kelly Joseph, Biby Martinez, Emma Mason,  Jenijua Mosley, Justin Patrick, Andrea Pullen, Taylor Radford, Anthony Randall, Haylee Roberson, Jade Sapp, Bailey Sause, Jesley Snellgrove, Alexandria Tucker, Michael Whitehead, Alexis Wiggins, Catarina Wilson

11th grade — Kyela Baker, Makayla Clifton, Ky’Asia Coney, Eria Donaldson, Ana Fiscal Malaga, Rhett Harper, Maggie Hayslip, Sylvester Mack, Curtis Mincey, Ja’lexis Oglesby, Erin Patterson, Seth Riner, Christian Smith, Hal Wilson, Tionna Young

12th grade — Lane Allen, Zoe Durden, Curtis Fann, Rebecca Fordham, Trenton Griffin, Courtney Hadden, Ethan Hodges, Brianna Johnson, Tyler Lane, Jason Martin, Roseha Passmore, Kendra Pierce, Hannah Sherrod, Antoinette Steele, Tyler Thompson, Gracie Walk, Elijah Worthen

No comments yet.


The comments are closed.

© Copyright 2019 | Emanuel County Live

Sign up to receive email offers and updates, and YOU COULD WIN A YETI®!Sign Up!